BGYS, KYS Politikalarımız

METASOFT

BGYS, KYS Politikalarımız

METASOFT BILGISAYAR BILGI ISLEM HIZMETLERI SAN.VE TIC.LTD.STI üst yönetimi olarak;

METASOFT BILGISAYAR BILGI ISLEM HIZMETLERI SAN.VE TIC.LTD.STI Hizmetlerinde; ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), ISO/IEC 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) standartlarından kurulan sistemlerin ana teması; insan, alt yapı, yazılım, donanım, müşteri bilgileri, kuruluş bilgileri, tüm iş ve işlemler, üçüncü şahıslara ait bilgiler ve finansal kaynaklar içerisinde bilgi güvenliği yönetiminin sağlandığını göstermek, kalite ve risk yönetimini güvence altına almak, bilgi-kalite güvenliği yönetimi süreç performansını ölçmek ve kalite-bilgi güvenliği ve müşteri memnuniyeti ile ilgili konularda üçüncü taraflarla olan ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktır.

Bu doğrultuda BGYS, KYS Politikalarımızın amacı;

BGYS kapsamında;

İçeriden veya dışarıdan, bilerek ya da bilmeyerek meydana gelebilecek her türlü tehdide karşı METASOFT BILGISAYAR BILGI ISLEM HIZMETLERI SAN.VE TIC.LTD.STI bilgi varlıklarını korumak, bilgiye erişebilirliği iş prosesleriyle gerektiği şekilde sağlamak, yasal mevzuat gereksinimlerini karşılamak, sürekli iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapmak, Yürütülen tüm faaliyetlerde Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üç temel öğesinin sürekliliğini sağlamak.

Gizlilik: Önem taşıyan bilgilere yetkisiz erişimlerin önlenmesi,

Bütünlük: Bilginin doğruluk ve bütünlüğünün sağlandığının gösterilmesi,

Erişebilirlik: Yetkisi olanların gerektiği hallerde bilgiye ulaşılabilirliğinin gösterilmesi,

Sadece elektronik ortamda tutulan verilerin değil; yazılı, basılı, sözlü ve benzeri ortamda bulunan tüm verilerin güvenliği ile ilgilenmek. Bilgi Güvenliği Yönetimi eğitimlerini tüm personele vererek bilinçlendirmeyi sağlamak.
Bilgi Güvenliğindeki gerçekte var olan veya şüphe uyandıran tüm açıklıkların, BGYS Ekibine rapor etmek ve BGYS Ekibi tarafından soruşturulmasını sağlamak. İş süreklilik planları hazırlamak, sürdürmek ve test etmek.
Bilgi Güvenliği konusunda periyodik olarak değerlendirmeler yaparak mevcut riskleri tespit etmek. Değerlendirmeler sonucunda, aksiyon planlarını gözden geçirmek ve takibini yapmak.
Sözleşmelerden doğabilecek her türlü anlaşmazlık ve çıkar çatışmasını engellemek. Bilgiye erişilebilirlik ve bilgi sistemleri için iş gereksinimlerini karşılamaktır.

KYS ve kapsamında;

Kalite Yönetim Sistemleri (KYS) kurmak ve işletmek Taahhüt ederiz.

Yazılım Geliştirme Araçlarımız


İletişim

Yesiltepe Mh. Ismet Inonu 2 Cd. Anadolu Universitesi Yunus Emre Kampusu Teknoloji Bahcesi No: 6 Tepebaşı ESKİŞEHİR TÜRKİYE

© METASOFT. Her hakkı saklıdır. Burak Can KORTAN tarafından tasarlanmıştır.